Ach co to był za dzień! Dużo czerwonych czapek, cukierków i czterech Mikołajów!
6 grudnia, setka dużych i małych pomocników przemierzyła złocienieckie ulice. Z uśmiechem, świąteczną muzyką dotarliśmy na Amfiteatr, gdzie tanecznym krokiem rozgrzaliśmy się do czerwoności w rytmie zumby oraz tańców integracyjnych. Nie zniechęcił nas nawet silny wiatr. Każdy uczestnik zabawy mógł skosztować z mikołajkowego worka łakoci, a dla osób trzymających linię Mikołaje przewidziały soczyste jabłka.
Pracowite elfy rozdawały czerwone balony, wiatraczki oraz malowały świąteczne symbole na uśmiechniętych buziach dzieci i rodziców.
Wspólne zdjęcie pozostanie miłą pamiątką mikołajkowej zabawy.
Ho, ho, ho ... wielkie dzięki za pomoc Mikołajom, straży miejskiej, instruktorce Zumby, Intermarche oraz osobom, które wspomogły rodzinną mikołajkową paradę.

 

 

6 grudnia w mikołajkowy wieczór w sali widowiskowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury  odbył się koncert jazzowy zespołu „KAROLINA ŚMIETANA QUINTET”. Tworzą go muzycy mieszkających w Kopenhadze i w Nowym Jorku urodzeni  w Polsce i Danii.  Karolinie Śmietanie - wokalistce zespołu, na scenie towarzyszyli wyjątkowi muzycy, z których każdy ma na swoim koncie uczestnictwo w wielu warsztatach, festiwalach muzycznych, konkursach w Polsce i na świecie. Oto oni:
Søren Gemmer (DK) - piano
Rafał Sarnecki (PL) - gitara
Anders Fjeldsted (DK) - kontrabas
Radek Wośko (PL) – bębny
Tworzą oni rozmaite projekty muzyczne i koncertują w wielu miejscach    w Europie. Współpracowali m.in. z największymi osobowościami muzyki jazzowej, takimi jak: Tomasz Stańko, Lionel Loueke, Kasper Tranberg, Gilad Hekselman i wielu innych. Wspólnie czerpią radość z pasji i miłości, jaką jest muzyka jazzowa. Jazz łączą z elementami songwriter, folku, muzyki akustycznej. Ich największym źródłem inspiracji są emocje, które pobudzają do komponowania i pisania własnych utworów. Mieliśmy okazję usłyszeć nie tylko kompozycje zespołu, ale także standardy muzyki rozrywkowej, którym artyści wspólnie nadali nowe brzmienie i charakter. Większość utworów wykonywanych było w języku angielskim, chociaż wokalistka zaprezentowała swoją najnowszą kompozycję w ojczystym języku do wiersza poetki Wisławy Szymborskiej pt. "Jestem za blisko". Karolina zagrała również na instrumencie, który przywiozła z Afryki zwanym patica - ma on niesamowite brzmienie.
Pozytywnych emocji, inspiracji, świeżego spojrzenia na muzykę, tego z pewnością nie brakowało podczas koncertu.
Był to niezwykły wieczór z artystami, wyjątkowymi muzykami, w klubowej aranżacji. Publiczność nagrodziła występ zespołu gromkimi brawami.
Cieszymy się, że grupa, kilka dni temu, nagrała swoją pierwszą płytę, która niebawem ukaże się w sprzedaży. W Złocieńcu zakończyli swoją trasę koncertową    i jutro wracają do Kopenhagi, aby wspólnie przygotować się do następnej trasy, której celem są Chiny.
Dziękujemy za wszystko i życzymy nowych inspiracji do tworzenia niezwykłych kompozycji muzyki jazzowej.


INFO [ZOK Złocieniec]