Trochę w mniejszym zakresie w ilości żołnierzy i jednostek sprzętu wojskowego, ale z takim samym zaangażowaniem jak w latach poprzednich, żołnierze amerykańscy realizowali na poligonie drawskim ćwiczenie inżynieryjne pk. „RESOLUTE CASTLE-20”.

Ceremonia zakończenia ćwiczenia odbyła się w czwartek (03 września) w rejonie kompleksu internatowego Konotop, czyli w miejscu gdzie wojska amerykańskie realizowały swoje prace.

Obecny podczas ceremonii Komendant CSWL Drawsko płk Marek Gmurski podziękował żołnierzom amerykańskim za pracę i zaangażowanie podkreślając, że ćwiczenie RESOLUTE CASTLE – realizowane na poligonie drawskim od kilku lat – prowadzi do nieustannej poprawy infrastruktury obiektów szkoleniowych i logistycznych.

Płk Marek Gmurski przekazał żołnierzom dyplomy uznania i pamiątkowe książki.Warto podkreślić, że duży wkład w prawidłową realizację ćwiczenia RC-20 mieli żołnierze polscy z 5 Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina, którzy wspólnie z plutonem wojsk amerykańskich brali udział w ćwiczeniu.

Przeczytaj również - ĆWICZENIE RESOLUTE CASTLE - 20


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.