Podczas okresu letniego informowałem o budowie parkingu przy ulicy Chrobrego i Słonecznej w Drawsku Pomorskim. Budowa parkingu była podyktowana ciągłym brakiem miejsc dla osób przywożących lub odbierających dzieci z przedszkola zlokalizowanego właśnie przy ul. Chrobrego. Niewątpliwie parking był bardzo potrzebny z jeszcze jednego powodu iż ulicą Chrobrego dojeżdżają karetki pogotowia do szpitala a parkowanie przy tej właśnie ulicy powodował niebezpieczne zatory i utrudnienia sprawnego dojazdu ratownikom do potrzebujących ich pomocy.
Parking powstał i to dość duży prawie na około 30 miejsc. Tym samym na ulicy Chrobrego obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania samochodów. Ponad tydzień temu postawiono znaki drogowe w ten sposób że jest to tak widoczne że kierowcy którzy tam się pojawią pierwszy raz na pewno nie umknie im to uwadze. Niestety myliłem się. Już prę godzin po zamontowaniu znaków zalazł się kierowca który zaparkował pomimo zakazu na jezdni ale i taki który uważał że chodnik też może służyć do zaparkowania swojego samochodu.
Już kilkakrotnie zwracałem uwagę na barak dyscypliny podczas parkowania wśród kierowców w Drawsku – i nie koniecznie ( z poza Drawska też ). Dla niektórych kierowców prawidłowe parkowanie to bolączka i utrapienie. Pomimo powstających parkingów są i tacy kierowcy którzy nie wiedzą do czego służy ten parking. ( przykład załączonego zdjęcia gdzie widać mnóstwo wolnego miejsca na parkingu ale kierowcy woleli zadowolić się poboczem).
Obecnie w Drawsku odbywają służbę młodzi policjanci którzy wystawili już sporo mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Może kilka mandatów pomoże trochę doprowadzić do dyscypliny opornych kierowców. Jak nie słowem to może rózgą.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

REKLAMA: