Od godziny 10:00 na sali konferencyjnej przy ulicy kolejowej w Drawsku Pomorskim odbywa się Zjazd Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate.

Około 30 przedstawicieli klubów z województwa Zachodniopomorskiego oraz nawet Pomorskiego dyskutuje nad przyszłością i nowymi aspektami prawnymi dotyczącą dalszej działalności sportu karate.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwa sam V-ce Prezes Polskiego Związku Karate mgr inż. Andrzej Drewniak – 9 DAN oraz Prezes Okręgowego Związku Karate sensei Andrzej Klujszo 4 DAN.

Już dziś wiemy że Polski Związek Karate przygotowuje dla fanów sportów tej dyscypliny walki, wielkie widowiska które odbędą się najprawdopodobniej w Sieradzu i mają to być Mistrzostwa Europy i również w Polsce w Krakowie Mistrzostwa Świata.

W ocenie wyżej wymienionych gości Karate jako sport cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży a co najważniejsze województwo Zachodniopomorskie jest najliczniej reprezentowane w zawodach a ich poziom jest na najwyższym poziomi.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]