Znów ucierpiał płot

Drawscy policjanci ustalili sprawcę zniszczenia ogrodzenia. „Winny” był samochód prowadzony przez nietrzeźwą 20-latkę.

Ogromny huk i zgrzyt blachy obudził dziś nad ranem mieszkańców posesji przy jednej z ulic w Drawsku Pomorskim. Zaniepokojony właściciel natychmiast wybiegł z domu aby zobaczyć co się dzieje. Jego oczom ukazał się nieciekawy widok: zniszczone ogrodzenie i odjeżdżające z posesji audi.

Mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów, którzy kierując się jego opisem oraz widocznymi śladami wyciekającego oleju szybko dotarli do sprawcy tego zniszczenia. Na pobliskim parkingu odnaleźli opisane auto a obok niego 20-latkę, która przyznała że jechała tym samochodem.

Kobieta wyjaśniła, że na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w płot, po czym wycofała i podjechała dalej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że w organizmie kobiety znajduje się blisko 2 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali 20-latce uprawnienia do kierowania.

W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Kobieta odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Zatrzymany za pobicie

Drawscy policjanci zatrzymali 20-latka, który pobił swojego znajomego. Minioną noc spędził w policyjnym areszcie a dziś usłyszał zarzut.

 Wczoraj do drawskiej komendy zgłosił się 19-latek informując, że rano został pobity przez znanego mu 20-latka.

Z jego relacji wynikało, że tego dnia jak zwykle poszedł na przystanek aby pojechać do szkoły. Wówczas na jego drodze stanął nietrzeźwy i agresywny 20-latek. Napastnik zażądał aby pokrzywdzony wykasował ze swojego telefonu kontakt do ich wspólnej znajomej a następnie uderzył go dwukrotnie głową w twarz.

Jak się okazało uderzenia były na tyle silne, że spowodowały złamanie kości nosa.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci zatrzymali agresywnego 20-latka i osadzili go w policyjnym areszcie.

W chwili zatrzymania w swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dziś, już trzeźwy, usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za swoje zachowanie obwiniał alkohol, którego jak sam przyznał w ostatnim czasie sporo spożywał.

O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

INFO KPP Drawsko Pom. asp. Agnieszka Waszczyk