Z kradzionymi batonikami ruszył w pole

Drawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Ucieczka przez pola nie powiodła się i nieuczciwy 20-latek trafił w ręce mundurowych.
Drawscy policjanci zostali telefonicznie powiadomieni o dokonaniu kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Drawska Pomorskiego.
Z relacji zgłaszającego wynikało, że do sklepu przyszedł młody człowiek, który poprosił o batony, chipsy i napoje. Kiedy towar był już zapakowany w plastikową torbę, mężczyzna poprosił sprzedawcę aby ten podał mu jeszcze jeden napój. Gdy ekspedient sięgnął po zamówiony towar młodzieniec chwycił za reklamówkę i nie płacąc za nic wybiegł ze sklepu.
Wezwani na miejsce policjanci podjęli pościg nie tylko za 20-latkiem ale też za dwoma innymi mężczyznami. Okazało się bowiem, że nieuczciwy klient był w towarzystwie dwóch młodszych kolegów. Choć każdy z nich udał się w innym kierunku ostatecznie wszyscy trzej trafili w ręce mundurowych.
Przy 20-latku funkcjonariusze znaleźli część skradzionego towaru oraz butelkę alkoholu. Jak się okazało alkohol został skradziony wcześniej w jednym z miejscowych marketów.
W chwili zatrzymania mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Jak się okazało to właśnie 20- latek był sprawcą obu kradzieży i dlatego też to on usłyszał zarzuty.
Za kradzież kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany za kradzież

Czaplineccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży drewna. 41-latek był też poszukiwany listem gończym.
Wczoraj do czaplineckich policjantów dotarła informacja, że w jednaj z pobliskich miejscowości w ostatnich tygodniach była prowadzona nielegalna wycinka drzew.
Jak się okazało z terenu obejmującego około dwa hektary dwóch mieszkańców gminy Czaplinek pozyskiwało drewno a następnie odsprzedawali je okolicznym mieszkańcom.
42-letni mężczyzna oraz jego o dwa lata młodszy kolega zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.
Jak się okazało 40-latek był też poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami przeciwko mieniu.
Dzisiaj obaj usłyszeli zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności do lat 5.
41-latek po wykonaniu z nim czynności procesowych już trafił do zakładu karnego.
Na skutek zrealizowanych przeszukań funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego drewna.
Policjanci planują kolejne przeszukania i nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób, które pomagały obu zatrzymanym w ich złodziejskim procederze.

INFO [KPP Drawsko Pomorskie]