W miniony weekend Straż Miejska w Drawsku Pomorskim otrzymała informację o dużej ilości odpadów po produktach spożywczych, które wyrzucone zostały w pobliżu ulicy Marynarskiej. Na miejsce udał się połączony patrol policji i straży miejskiej.

Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili dużą ilość odpadów i sprawdzili zawartość worków. Wnikliwa analiza odpadów doprowadziła strażników do ustalenia sprawcy tego czynu.

W dniu wczorajszym sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W chwili obecnej prowadzone są również inne postępowania i ustalani są sprawcy podobnych czynów.W przypadku tak rażących naruszeń straż miejska nie stosuje taryfy ulgowej. Sprawcy muszą liczyć się z mandatami w najwyżej wysokości.
W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa wraz z zebranym materiałem dowodowym kierowana będzie na drogę postępowania sądowego.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.