W dniu 17 kwietnia 2020r. Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych płk Marek GMURSKI z okazji Dnia Sapera wyróżnił za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków służbowych, sumienną i pełną poświęcenia służbę mł.chor. Roberta OLCZAKA.

Komendant podziękował chorążemu za dotychczasową wzorową służbę oraz zaznaczył jak wielka odpowiedzialność spada podczas wykonywania codziennych obowiązków podczas oczyszczania i rozminowania terenu poligonu.

16 kwietnia obchodziliśmy Dzień Sapera.

Święto to zostało ustanowione w 1946r., w rocznicę forsowania linii Odry i Nysy Łużyckiej.
Pododdziały saperów należą do tych służb w Wojsku Polskim, które bardzo często stykają się z zadaniami mającymi na celu wsparcie lub ochronę ludności w czasie pokoju.

Jednocześnie jednak coraz większego znaczenia nabierają „klasyczne” zadania saperów, takie jak forsowanie przeszkód wodnych i przygotowanie zapór minowych.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.