W poniedziałek 3 marca dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają drugi semestr nauki. Przez dwa tygodnie ferii zbierali siły, by podołać nowym wyzwaniom czekającym na nich w najbliższych miesiącach edukacji. Te dwa tygodnie odpoczynku we wszystkich obiektach Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim spróbowaliśmy spożytkować na warsztaty rozwijające zamiłowania artystyczne i nowe wyzwania w twórczości.

Efekty pracy uczestników oferowanych przez nas zajęć oraz radość i entuzjazm, jakie ta praca w nich wzbudzała, świadczą o tym, że nasz cel został osiągnięty. Wśród różnorodnych form aktywności zaproponowano warsztaty: ceramiczne, filcowania „na mokro” i „na sucho, witraż metodą Tiffan’ego, ręczne robienia mydeł i świec, decoupage, warsztaty teatralne i udział w interaktywnych spektaklach muzycznych. Dzieci zapisane na formę stacjonarną wypoczynku zorganizowaną w Centrum Kultury przebywały na zajęciach w godz. 9.00-14.00, gdzie pod opieką instruktorów podejmowały się bardzo ciekawych i interesujących zadań. Chociaż nie zimowa, to jednak bardzo słoneczna pogoda sprawiła, że dzieci chętnie przebywały też na świeżym powietrzu. Po spacerze drawską promenadą wesoło spędziły czas przy ognisku w Jędrkowym Zakolu, gdzie mogły usmażyć sobie kiełbaski. Super zabawa i mnóstwo atrakcji czekało na nich także w Gospodarstwie Ekologicznym Folwark Karpno.

Dwa autokary, czyli ponad setka dzieci uczestniczyła we wszystkich wycieczkach zorganizowanych w czasie ferii, czyli do Gryfina na basen, do Koszalina do fabryki zabawek pluszowych, do Szczecina na spektakl w Teatrze Pleciuga i do Muzeum techniki oraz do Folwarku Karpno. Kilka wyjazdów zorganizowano także dla dzieci wiejskich pod opieką opiekunów świetlic do Drawska do kina i na spektakle teatralne. Ponieważ niektóre wydarzenia odbywały się w świetlicach wiejskich to także tam dowożono dzieci z sąsiednich wsi.

W karnawale nie mogło zabraknąć także propozycji tanecznych. W sobotę, 22 lutego wszystkie chętne dzieci bawiły się z Myszką Miki, a na zakończenie na karnawałowym „pidżama party".

Wszystkie propozycje feryjnej oferty dla dzieci i młodzieży były bezpłatne, zarówno przedpołudniowe seanse filmowe (w wypełnionej „po brzegi” sali kinowej), spektakle teatralne, zajęcia warsztatowe, jak i wszystkie wycieczki. Koszty organizacji ferii pokryto z dotacji podmiotowej i przychodów własnych instytucji.

Mamy nadzieję, że nabyte podczas ferii umiejętności stały się przyczynkiem do odkrycia swoich pasji i talentów. Wiele z nich rozwijać można nadal dzięki bogatej ofercie ośrodka kultury. Nasi instruktorzy działają przez cały rok! Zapraszamy !

Info [ Ośrodek Kultury Drawsko Pom.]