Od soboty punkty gastronomiczne będą mogły być otwarte od godziny 6 do 21, później zostanie możliwość sprzedaży jedzenia na wynos. W komunikacji miejskiej będzie można zająć 50% miejsc siedzących lub 30% całej pojemności pojazdu. W publicznych zgromadzeniach będzie mogło brać udział do 25 osób.

Szkoły średnie i wyższe przejdą na tryb hybrydowy, łączący tradycyjną naukę z nauką zdalną. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez publiczności. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych będzie mogło być 25 proc. miejsc.

Baseny, aquaparki i siłownie zostaną zamknięte.

W uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2.

Od poniedziałku, 19 października, w imprezach okolicznościowych, takich jak np. wesela, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej.

Nadal trzeba będzie zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej.Jeśli możesz, zostań w domu

Główne trzy cele rządowej strategii polegają na zapewnieniu bezpieczeństwa seniorom, zagwarantowaniu odpowiedniego, wydajnego funkcjonowania służby zdrowia, jednocześnie w jak najmniejszym stopniu spowalniając gospodarkę.
Ważny apel aby osoby starsze pozostawały w domach, a każdy kto może przeszedł na tryb pracy zdalnej.

STREFA ŻÓŁTA:
  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos; ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
  • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.