W miniony weekend gościli w Drawsku Pomorskim studenci ratownictwa medycznego z Poznania. Z powodu długotrwałej epidemii Covid 19 wszystkie zajęcia na uczelniach odbywały się w trybie on-line. Zawód ratownika medycznego wymaga jednak umiejętności manualnych.

Grupa Medyczna Drawsko wychodząc na przeciw oczekiwaniom studentów postanowiła zorganizować weekend ratowniczy w Drawsku Pomorskim i zaprosić do udziału studentów z Poznania. Plan działań obejmował 2 dni zajęć.

W pierwszym dniu przeprowadzono szkolenie z zachorowań - stany nagłe i czynności z nimi związane: anafilaksja, nzk, nadciśnienie, bóle brzucha, udar itp.

Następnego dnia ćwiczono dziedzinę potocznie zwaną urazówką , tj. wypadki komunikacyjne, upadki z wysokości itp. z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.Uczestnicy będąc pod wrażeniem zapowiedzieli, że to nie jest ich ostatnia wizyta w Drawsku Pomorskim.

Grupa Medyczna Drawsko składa serdeczne podziękowania za wsparcie Burmistrzowi Drawska Pomorskiego Krzysztofowi Czerwińskiemu, Komendantom Straży Pożarnej bryg. Pawłowi Dymeckiemu i mł. bryg. Andrzejowi Podolakowi, Dowódcy JRG kpt. Mateuszowi Waszczykowi oraz Pani Dyrektor Drawskiego Centrum Specjalistycznego Marzenie Dzieża. Bez wsparcia wspomnianych osób akcja "korepetycje dla studentów RM" nie odbyłaby się na tak wysokim poziomie.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY