Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników drogi, a zwłaszcza dla kierowców. Policyjne statystyki zgodnie wykazują, że to właśnie w tym okresie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych. Kierowcy bardzo często zapominają o tym, że zmiana aury zmusza do zmiany sposobu i techniki jazdy. Deszcz, mgła, śliska nawierzchnia sprawiają, że powinniśmy ograniczyć prędkość tak, aby móc spokojnie kontrolować sytuację na drodze.

W dniu wczorajszym około godziny 13:10 na krajowej 10 – tce doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną mogło być nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Kierujący samochodem osobowym marki Renault 65 – letni mężczyzna po wyjściu z łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy z naczepą.
W wyniku zdarzenia osobówka wypadła z jezdni i przewracając się na bok zatrzymała się na poboczu. Uczestników przebadano na zawartość alkoholu – trzeźwi, a kierującego Renault przewieziono do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo do późnych godzin nocnych.

Tekst i zdjęcia: st. sierż. Karolina Żych