W dniach 21 - 26 maja 2019 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w trzeciej już mobilności projektu Erasmus+ pod hasłem „Many languages, one voice”.
Tym razem grupa uczniów pod opieką koordynatora pani Joanny Pedrycz oraz opiekuna pani Doroty Kordalskiej wyjechała na warsztaty językowo – kulturoznawcze do Budapesztu. Głównym tematem spotkania była „szkoła”.

Harmonogram wyjazdu przepełniony był różnymi atrakcjami. W ramach warsztatów językowych na terenie szkoły Unszki odbyły się m. in.: konferencja dla nauczycieli, prezentacje systemów szkolnictwa poszczególnych krajów uczestniczących w projekcie, praca w grupach nad wizją szkoły przyszłości.
Oprócz tego uczniowie mieli możliwość zobaczyć wiele atrakcji stolicy Węgier: Most Łańcuchowy, Zamek Królewski, Bazylikę Św. Stefana, Parlament, Plac Bohaterów, Wyspę Małgorzaty, Wzgórze Gellerta.

Atmosfera spotkania od samego początku była bardzo przyjazna, uczestnicy bardzo szybko się zaaklimatyzowali w nowych warunkach, świetnie współpracowali, nawiązali nowe znajomości oraz w błyskawicznym tempie rozwijali i pogłębiali swoje umiejętności językowe.
Wyjazd miał również charakter organizacyjny. Koordynatorzy projektu mogli zaplanować kolejne jego etapy. Już w październiku odbędzie się kolejna czwarta mobilność – będzie to wyjazd do Francji, gdzie królować będzie sport.

Działania podejmowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim mają na celu wykształcić w młodym człowieku chęć zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce, są również ofertą wielopłaszczyznowego kształcenia – również poza salą lekcyjną.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Dorota Kordalska