W dniu dzisiejszym dokładnie o godzinie 12.00 na placu Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim rozpoczęła się uroczystość związana z wręczeniem promes dla Ochotniczych Straż Pożarnych z Województwa Zachodniopomorskiego.

Jednocześnie odbyło się uroczyste przekazanie 15 pojazdów ratowniczo-gaśniczych z jednostek PSP na rzecz ochotniczych straży pożarnych z terenu woj. zachodniopomorskiego, kolejne 7 pojazdów zostało użyczone do działań ratowniczych

W uroczystości wzięli udział między innymi: Małgorzata Golińska, posłanka PiS i sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, Poseł PiS Czesław Hoc, Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc, Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz. Struktury Zachodniopomorskiej Państwowej Straży Pożarnej reprezentowali: Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk oraz zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Marek Popławski. Obecni byli również przedstawiciele władz miasta Drawska Pomorskiego i Powiatu Drawskiego.

Promesy zostaną wykorzystane na zakup 19 nowych wozów strażackich oraz na doposażenie strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.