Informujemy, że od dziś (26 czerwca br.) czynne są dwa kąpieliska w naszej gminie. Zapraszamy serdecznie na kąpielisko nad jez. Okra w Drawsku Pomorskim i nad jez. Lubie w Gudowie. Obie plaże zostały przygotowane do sezonu.

Dowieziono nowy piasek, odnowiono miejsca wypoczynku oraz uruchomiono boiska do plażowej piłki siatkowej i plażowej piłki nożnej nad jeziorem Okra. Na kąpieliskach zostały wyznaczone strefy dla umiejących pływać, dla nieumiejących pływać oraz dla małych dzieci. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów korzystających z kąpieli czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR, którzy pełnią dyżury codziennie w godz. 10-18. Piaszczysto-trawiaste plaże stwarzają doskonałe warunki do odpoczynku i rekreacji. Przed sezonem zostało czyszczone dno kąpielisk przez płetwonurka, a w sezonie będą regularnie wykonywane badania stanu czystości wody. Przed otwarciem obiektów zlecone zostały badania czystości wody pod kątem przydatności jej do kąpieli. Badania przeprowadzane przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drawsku Pomorskim potwierdziły, że woda jest czysta zarówno pod względem chemicznym jak i bakteriologicznym.Pod względem bezpieczeństwa kontrole kąpieliska przeprowadziła Policja i Straż Miejska.

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających informujemy, że na terenach turystycznych zostaną zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa oraz wywieszone na tablicy informacyjnej odpowiednie informacje o zasadach obowiązujących na terenie miejsca wypoczynku.

Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpiecznego wypoczynku nad wodą i życzymy miłych wrażeń.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.