W minioną niedzielę 1 sierpnia w Drawsku Pomorskim odbyły się uroczystości z okazji 77-mej rocznicy wybuchu Postania Warszawskiego. Uroczystości zostały zorganizowane na Placu Konstytucji.

Kilka minut przed godziną 17-sta na ustawionym telebimie rozpoczęła się emisja materiałów dotyczących Powstania Warszawskiego.

Punktualnie o godz. 17-stej rozbrzmiał dźwięk syren alarmowych symbolizujący moment wybuchu Powstania Warszawskiego, a mieszkańcy stojąc uczcili pamięć o Powstańcach.Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim przygotował pond godzinny montaż muzyczno - filmowy. Na scenie występowali zaproszeni goście, którzy wspólnie z mieszkańcami śpiewali piosenki powstańcze.
W trakcie uroczystości wyświetlane były również wspomnienia Powstańców i materiały dokumentujące przebieg tego ważnego dla naszej historii wydarzenia.

Przed drawską publicznością wystąpił również na scenie Bartek Michalczyk. Na zakończenie spotkania Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim Jolanta Pluto – Prądzyńska podziękowała wszystkim osobom, które wystąpiły na scenie i mieszkańcom za liczny udział wydarzeniu.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY