TRZECI WYMIAR jest polskim zespołem grającym hip-hop od 1998 roku. Grupa powstała w Wolsztynie z inicjatywy Patrycjusza "Nullo" Kochanowskiego i Michała "Szada" Baryły pod nazwą Poetikanonim, a obecna nazwa powstała w momencie podpisania kontraktu z wytwórnią płytową Camey Studio.

Z ubiegiem lat do zespołu dołączył Bartek "DJ Sph" Radziszewski, Krzysztof „Pork" Borkusz i DJ Creon. Zespół ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak np. Peja i Wall-E. Sidney Polak, Don Guralesko, czy Slums Attack.

W czasie swojej kariery TRZECI WYMIAR cztery studyjne albumy i mimo, że największy komercyjny sukces odniosły ”Dolina klaunoow” (2012) i ”Złodzieje czasu” (2009), to najpopularniejszą jest ich debiutancki krążek ”Cztery pory rapu”. Zawiera on między innymi takie hity jak ”Dla mnie masz stajla”, ”Skamieniali” i ”Zapomnij o tym”. Hitami z innych płyt zostały ”Nie wierzę w nic już!”, ”Dolina Klounoow”, ”Nie jesteś jednym z nich”, ”Teraz Śpij” i wiele innych.

TRZECI WYMIAR często gości w utworach innych wykonawców oraz promuje się wydając wiele teledysków, co przynosi wielu fanów i popularność w całej Polsce.

 UWAGA!

Koncert w  Ośrodku  Kultury przy ul. Piłsudskiego 12