Mimo ograniczeń jakie niesie ze sobą trwająca od kilku miesięcy pandemia, na terenie miasta prowadzone są intensywne prace zawiązane z realizacją gminnych inwestycji, między innymi z przebudową nawierzchni gminnych ulic: Spokojnej, Ogrodowej i Polnej w Drawsku Pomorskim. Zadanie realizowane jest z udziałem środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na ulicy Polnej wykonano dotychczas nawierzchnię w postaci masy wiążącej, a także trakty piesze wraz z wjazdami do posesji, kanalizację deszczową wraz z odwodnieniem przyległego terenu. Pozostała do wykonania warstwa ścieralna nawierzchni jezdni oraz prace porządkowe.

Na ulicy Ogrodowej wykonano kolektor deszczowy wraz z wpustami deszczowymi znajdujący się w ulicy, niezbędne przekładki sieci: gazowej, hydrantowej, energetycznej i oświetleniowej oraz zejście z ulicy Ogrodowej na ulicę Łąkową. Obecnie w realizacji jest kolejny odcinek kolektora deszczowego odprowadzającego wody opadowe, wykonywane są trakty piesze oraz przygotowywane jest podłoże pod konstrukcję nawierzchni.


Na ulicy Spokojnej zrealizowano dotychczas modernizację chodnika. W następnym etapie planowane jest wykonanie nawierzchni przy zachowaniu odcinka ze starą kostką brukową.

Generalnym realizatorem inwestycji jest firma POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego, która wykonuje zadanie za łączną kwotę 1 394 312,70, z czego 616,792 tys. złotych zostanie zrefundowane z Funduszu Dróg Samorządowych.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.