W minioną sobotę po raz kolejny i z trudnościami organizacyjnymi związanymi z pandemią, mieszkańcy Gminy Drawsko Pomorskie i nie tylko spotkali się na Jarmarku Średniowiecznym w Zółtem nad jez. Zarańsko.

Pokazy rzemiosł dawnych, warsztaty: rybackie, kowalskie, zielarskie i snycerskie. Do tego dawny teatr i koncerty muzyki dawnej. To tylko wycinek atrakcji jakie każdy odwiedzający w ten dzień wioskę Żółte, mógł skorzystać z wyżej wymienionych atrakcji.

Niewątpliwym atutem Jarmarku Średniowiecznego w Żółtem jest interaktywność wydarzenia. Aleją gdzie odbywa się jarmark nie da się wyłącznie przejść. We wszystkim można wziąć udział, dotknąć, spróbować - mówiła dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim Jolanta Pluto - Prądzyńska.Z ciekawszych wydarzeń podczas jarmarku jest możliwość wypiekania chleba. W komórce na jednym z podwórzy wsi znajduje się stary piec chlebowy. Wiele lat temu został on ponownie uruchomiony i od tego czasu można spróbować wspaniałych prawdziwych dawnych wypieków.

Do tego wiele atrakcyjny stoisk tematycznych z rękodziełami i przysmakami tradycyjnymi a ponadto bogactwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Tu należy wspomnieć naukę łucznictwa a nawet każdy chętny mógł wziąć udział w bitwie łuczników na specjalnie przygotowanym polu.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.