Młodzież z aż pięciu powiatów uczestniczyła w VII Powiatowej Gali Talentów 2017. W Jury zasiadł gość specjalny, wokalista, muzyk, autor tekstów i piosenek Szymon Chodyniecki.
Po raz kolejny do prezentacji swoich zainteresowań i pasji zgłosili się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego: łobeskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego i drawskiego.
Gala odbyła się w dwóch etapach: eliminacje na podstawie nadesłanych nagrań oraz prac plastycznych, następnie występy finalistów na scenie oraz prezentacja prac plastycznych w formie wystawy dostępnej dla zwiedzających.
Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wraz ze Starostwem Powiatowym przy współudziale Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.
W Jury zasiedli: Lucyna Jabłońska, Renata Żołądkiewicz, Tomasz Kucharski oraz gość specjalny Szymon Chodyniecki. Jury po obejrzeniu wystąpień wszystkich uczestników oraz wystawy prac plastycznych i fotografii postanowiło przyznać nagrody Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego: Karolinie Zgierskiej w kategorii wokaliści, duety, Andrzejowi Gromkowi w kategorii prace plastyczne, fotografia, grupie tanecznej „Abrakadabra” w kategorii taniec oraz Konradowi Bugajowi w kategorii inne występy artystyczne.
Nagrodę Publiczności, również ufundowaną przez Starostę Drawskiego otrzymał Mikołaj Młodzianowski.
Młodzież otrzymała również nagrody ufundowane przez sponsorów:

  • Dominik Gronowicz - nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
  • Joanna Kułakowska - nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
  • Adrianna Trzmiel i Natalia Kołodziejczyk - nagroda firmy PPHU Inter-Pit. Piotr Listopadzki
  • Jagoda Witkowska – nagroda Renaty Kochańskiej Studio Urody „Julia”
  • Hubert Krzyżaniak - nagroda firmy Elektronarzędzia Hurt Detal Serwis Teresa Ryszard Rutkowscy
  • Zespół „Whispers” – nagroda Iwony i Kazimierza Pokutyńskich
  • Emilia Sadowska – nagroda Kamili Dźwigał „Kącik urody”
  • Marika Kartasińska – nagroda Jarosława Waszkiela
  • Zuzanna Kałamarz – nagroda Alicji Jędrzejewskiej „Usługi projektowe”
  • Daria Uss – nagroda Dyrektora Oddziału BGŻ BNP Paribas

Koordynatorem projektu była Małgorzata Lalewicz – pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim oraz Dorota Kordalska, nauczyciel języka niemieckiego w ZSP w Drawsku Pomorskim.

Tekst: [Powiat Drawski] Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] oraz [Powiat Drawski]