Kuratorium Oświaty w Szczecinie opublikowało listę szkół zakwalifikowanych w 2020 roku do objęcia wsparciem finansowym w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”.

Szkoły prowadzone przez Powiat Drawski, które w bieżącym roku otrzymają wsparcie z programu to: Liceum Ogólnokształcące w ZS w Czaplinku, Liceum Ogólnokształcące, Technikum i Branżowa Szkoła I Stopnia w ZS w Drawsku Pom., Liceum Ogólnokształcące w ZS w Kaliszu Pom oraz Liceum Ogólnokształcące w ZS w Złocieńcu.

Wysokość dotacji to 81 872 zł,Powiat zapewnia własny wkład finansowy do projektu w wysokości 16 968 zł.
Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych (laptopy, tablice interaktywne, projektory, interaktywne monitory dotykowe) niezbędne do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, w celu stosowania TIK na zajęciach.

Program opiera się na założeniu, że jednym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski