Jeszcze w tym roku gminne szkoły będą mogły korzystać z zielonej energii. Procedura przetargowa na wykonanie instalacji fotowoltaicznej w obiektach użyteczności publicznej jest w toku.

Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 22 stycznia tego roku. W ramach zadania panele fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachach ośmiu placówek. Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim, - Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim (wraz z halą sportową), - Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim (wraz z halą sportową), - Szkoły Podstawowej w Ostrowicach, - Przedszkolu w Drawsku Pomorskim przy ul. Obrońców Westerplatte, - Przedszkolu w Drawsku Pomorskim przy ul. Chrobrego, - Domu Kultury w Drawsku Pomorskim (wraz z biblioteką) oraz Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim.

Montaż instalacji zaplanowano na drugą połowę 2021 roku, a na inwestycje zarezerwowano w budżecie gminy kwotę 1 500 000,00 złotych.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.