1 Pomorska Brygada Logistyczna szkoli się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. Żołnierze Pomorskiej Jedynki na strzelnicy spędzili kilka godzin doskonaląc w ten sposób swe umiejętności strzeleckie.

Od momentu kiedy stanęli na linii wyjściowej i oczekiwali komendy kierownika strzelania „Zmiana naprzód!” na ich twarzach widoczne było pełne skupienie.

W ramach szkolenia ogniowego żołnierze 3 Batalionu Logistycznego wykonali strzelanie bojowe nr B1 z broni etatowej. Cele ukazywały się na różnych odległościach. Zgodnie z warunkami strzelania żołnierze prowadzili ogień najpierw z postawy leżącej, by po przemieszczeniu się na kolejne stanowisko zwalczać ukazujące się cele z postawy klęczącej z zza ukrycia.Dodatkowo żołnierze odtwarzali swe zdolności w wykonywaniu różnych norm szkoleniowych na punktach nauczania.

Jutro przed nimi zajęcia z zakresu wiedzy inżynieryjno - saperskiej. Podczas prac minerskich będą doskonalili m.in. umiejętność posługiwania się materiałami wybuchowymi i środkami zapalającymi oraz praktycznego wykonywania szeregowych i elektrycznych sieci wybuchowych.

Tekst: por. Justyna Kwiatkowska Zdjęcia: st. szer. Anna Wolska


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.