W dniu 1 września 2020 roku miało miejsce spotkanie Komendanta CSWL Drawsko płk Marka Gmurskiego z autorami książki „Nowy Łowicz. Archeologiczna Atlantyda w sercu poligonu drawskiego” panami Adamem Cieślińskim i Andrzejem Kasprzakiem.

W spotkaniu uczestniczyli również Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie pan Zbigniew Łukomski oraz zastępca komendanta ppłk Andrzej Niegmański.

Okazją do spotkania było wydanie książki „Nowy Łowicz. Archeologiczna Atlantyda w sercu poligonu drawskiego”, która jest rezultatem wieloletnich badań archeologicznych prowadzonych na terenie poligonu.W trakcie spotkania panowie wzajemnie sobie podziękowali za długoletnią współpracę i wsparcie podczas prac wykopaliskowych na poligonie drawskim. W tym miejscu należy dodać, że projekt naukowy Nowy Łowicz jest z pewnością jedynym w kraju przykładem tak mocnego zaangażowania wojskowych i leśników w ochronę narodowego dziedzictwa archeologicznego.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.