21 i 22 października br., aktorzy i tancerze z Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie wyruszyli w tournée z widowiskowym spektaklem muzycznym pt. „Bajka o smoku z jednym skrzydłem”.

Na scenicznych deskach Ośrodków Kultury w Złocieńcu i w Drawsku Pomorskim zaprezentowali się aż trzykrotnie.

Spektakl obejrzało sześciuset wychowanków przedszkoli i szkól podstawowych ze Złocieńca i z Drawska Pomorskiego.

To niezwykłe przedsięwzięcie artystyczne stało się doskonałym pretekstem do refleksji nad niepełnosprawnością oraz ukazania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, ich możliwości i piękna.
Młodzi aktorzy kolejny raz w spektakularny i niezwykle widowiskowy sposób udowodnili, że potrafią realizować ciekawe i wartościowe przedsięwzięcia, które budzą uznanie, zachwyt, emocje i niezapomniane przeżycia. Poziom gry aktorskiej oraz zaangażowanie twórcze uczestników spektaklu sprawiło, że publiczność na czterdzieści minut przeniosła się do krainy smoków, magicznych zwierząt, wróżek i wikingów.Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie składają podziękowania za udaną współpracę Dyrektorowi Złocienieckiego Ośrodka Kultury – pani Jolancie Smulskiej oraz Dyrektorowi Drawskiego Ośrodka Kultury - pani Jolancie Pluto-Prądzyńskiej.

Tekst: Bożena Matulewicz