W Drawsku Pomorskim pojawiły się dwie samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Inwestycja kosztowała ponad 16 tysięcy złotych i została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioskodawcą projektu był mieszkaniec naszego miasta Mariusz Ziemecki.

Stacje napraw rowerów mają służyć rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi albo których awaria zaskoczy w trakcie podróży. Każda z nich wyposażona jest w niezbędne narzędzia umożliwiające samodzielny serwis i usunięcie drobnych usterek, jak napompowanie koła, wyregulowanie przerzutek, kierownicy lub siodełka, dokręcenie śrubek czy zmianę łańcucha.

Chętnie wspieramy tego typu inicjatywy, ponieważ przyczyniają się do popularyzacji aktywnego wypoczynku, w szczególności poznawania naszej gminy na rowerze. Mamy nadzieję, że stacje będą przydatne i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa miłośników dwóch kółek. Zachęcamy do korzystania z urządzeń oraz do aktywnego włączania się w realizację tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. – mówi Krzysztof Czerwiński Burmistrz Drawska Pomorskiego.Jedna ze stacji stanęła przy ulicy Gajowej obok wypożyczalni rowerów, a druga przy ulicy Dworcowej w okolicach drawskiego centrum kultury. Lokalizacje wybrano przez wzgląd na bliskie sąsiedztwo ścieżek rowerowych oraz głównych ciągów komunikacyjnych miasta, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia mieszkańca oraz aktywnego rowerzysty.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.