31 lipca w Czaplinku po raz pierwszy odbyły się I Mistrzostwa Czaplinka w wyciskaniu sztangi leżąc. Patronem zawodów był Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz.

Na zaproszenie organizatora zawodów Mateusza Worony zawody poprowadził prezes Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Mariusz Rufkiewicz a sędzią głównym był reprezentant S.S.S. Rufian , sędzia I Klasy Krajowej Mateusz Rufkiewicz. Barw Rufiana Jankowo broniła debiutująca w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc Kalina Janecka, która z powodu sezonu urlopowego była jedyną reprezentantką S.S.S. Rufian na tych zawodach. Kalina w trzeciej próbie wycisnęła ciężar 45 kg i zajęła III miejsce. Wielkie gratulacje za udany debiut.

Dwa tygodnie później 14 sierpnia w miejscowości Tychowo odbył I Turniej Siłacza w wyciskaniu sztangi leżąc i w wyciskaniu wielokrotnym. Zawody sędziował członek Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo, sędzia I klasy Krajowej Karol FrąckowiakW zawodach nie zabrakło reprezentantów Drawska Pom w osobach Krzysztof Kośmiński oraz zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo Mateusz Rufkiewicz i Mariusz Rufkiewicz.

Wyniki indywidualne reprezentantów gminy Drawsko Pom. w wyciskaniu sztangi:
Kategoria do 95 kg

II miejsce z wynikiem 180 kg Mateusz Rufkiewicz
IV miejsce z wynikiem 155 kg Krzysztof Kośmiński

kategoria do 105 kg
III miejsce z wynikiem 155 kg Mariusz Rufkiewicz

Wyniki wyciskania wielokrotnego:
II miejsce Mateusz Rufkiewicz 87,5 kg 47 powtórzeń
III miejsce Krzysztof Kośmiński 85 kg 33 powtórzenia
VI miejsce Mariusz Rufkiewicz 100 kg 21 powtórzeń