W minioną sobotę w Wałczu z okazji Dnia Niepodległości odbyły się zawody INDEPENDENCE DAY OF BENCH PRESS AND DEADLIFT , wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg , organizowane przez Farma Lifterów Wojny i Bruno Herkules gym.

Gmine Drawsko Pomorskie reprezentowali zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Mateusz Rufkiewicz, Leszek Pasieka, Karol Frąckowiak, Przemysław Kaźmierczak i Mariusz Rufkiewicz.

W pierwszej konkurencji wyciskanie sztangi leżąc w kategorii weteran Leszek Pasieka po bardzo zaciętej walce wywalcz III miejsce z wynikiem 182,5 kg.

W drugiej konkurencji martwy ciąg udział wzięli Mateusz Rufkiewicz, Karol Frąckowiak, Przemysław Kaźmierczak i Mariusz Rufkiewicz.Rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych i po bardzo morderczych pojedynkach ogłoszono wyniki, indywidualne osiągnięcia w tych zawodach zawodników S.S.S. Rufian:

Kategoria senior do 93 kg
- Mateusz Rufkiewicz I miejsce - 265 kg
- Przemysław Kaźmierczak II miejsce - 265 kg

Kategoria senior do 120 kg
- Karol Frąckowiak III miejsce - 285 kg

Kategoria weteran
- Mariusz Rufkiewicz III miejsce - 245 kg

Udział zawodników S.S.S. Rufian Jankowo w tych Mistrzostwach był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2020


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.