W dniu 16 czerwca 2019 r. w Świdwinie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Świdwina w wyciskaniu sztangi leżąc oraz Mistrzostwa Polski Północnej i Zachodniej w wyciskaniu wielokrotnym. Wśród zawodników nie zabrakło reprezentantów Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” Jankowo. Po kilkugodzinnych zmaganiach z ciężarami na ławeczce weterani ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” uzyskali następujące wyniki:

- w kategorii weteran 40 -49 lat, II miejsce z ciężarem 150 kg zajął Krzysztof Kośmiński;
- w kategorii weteran plus 50 lat, I miejsce z ciężarem 192,5 kg zajął Jarosław Bastek, II miejsce z ciężarem 180 kg zajął Leszek Pasieka, III miejsce z ciężarem 150 kg zajął Mariusz Rufkiewicz.
Po dekoracji zawodników w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej i Zachodniej w wyciskaniu wielokrotnym ( sztanga ważyła tyle co zawodnik ). Reprezentanci Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” osiągnęli następujące wyniki:

- w kategorii weteran plus 40 lat, Krzysztof Kośmiński zaliczył 30 powtórzeń ze sztangą ważącą 85 kg i zdobył I miejsce, w tej samej kategorii Mariusz Rufkiewicz wycisnął sztangę ważącą 100 kg 21 razy i zdobył II miejsce.

Czworo zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” Jankowo zdobyło łącznie sześć medali w tym dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy.
Prezes Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” Jankowo Mariusz Rufkiewicz dziękuje Sylwestrowi Kmiecikowi, Krzysztofowi Kuliga oraz Krzysztofowi Kośmińskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu dla członków Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” na zawody.

Tekst i zdjęcia: [Rufi]