W dniu 19 stycznia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego z Zarządem Spółki „Szpitale Polskie S.A.”.

W spotkaniu udział wzięli Wicestarosta Jacek Kozłowski, Wicestarosta Janusz Garbacz, Prezes Zarządu „Szpitale Polskie” Monika Podziewska, Prezes Rady Nadzorczej  Prof. dr. hab.n.med. Paweł Buszman oraz Dyrektor Zarządzający Michał Michalak.

Zarząd Spółki przedstawił działania naprawcze szpitala w Drawsku Pomorskim. Profesor Buszman mówił o finansowaniu, które udało się pozyskać oraz o inwestorze strategicznym, który chce zainwestować w „Szpitale Polskie S.A.”. Przedstawiono informację o tym jakie są plany na inwestycje w szpitalu, w przypadku kontynuacji współpracy ze „Szpitalami Polskimi”,  a także o chęci zaawansowanej współpracy ze spółką NAFIS.

Prezes Zarządu Monika Podziewska powiedziała, że spółka będzie się wywiązywać
z zobowiązań finansowych i przedstawiła plan na rozwój szpitala. W zamierzeniach jest między innymi remont oddziału ginekologiczno-położniczego oraz rozwój oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Na najbliższe dni zaplanowano kolejne spotkania z Zarządem „Szpitali Polskich”.

INFO [powiatdrawski.pl]