16.11.2019 r w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbył się Puchar Polski Służb Mundurowych w Combat Kalaki Eskrima.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn z 8 miast ( Drawsko Pomorskie, Wrocław, Świecie, Żurawiną, Wysoka, Oleśnica, Radom, Szczecin, Ząbkowice Śląskie, Bielany i Dobroszyce).

W zmaganiach tych w walce na jeden kij drużyna z Oleśnicy zajęła pierwsze miejsce, za nią na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Wrocławia a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Drawska Pomorskiego.

W walce na dwa kije miejsca medalowe przypadły w tej samej kolejności tj. pierwsze miejsce Oleśnica, drugie Wrocław, trzecie Drawsko Pomorskie.

Kategoria kobiet pierwsze miejsce Drawsko Pomorskie, drugie Wrocław.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Włodzimierz Bernard, który mając 65 lat toczył walki na bardzo wysokim poziomie nie dając pola zawodnikom młodszym, górując nad nimi umiejętnościami technicznymi, doświadczeniem i dynamiką, zadając w jednej sekundzie 3-4 uderzenia kijem co dało mu 400 uderzeń kijem na rundę.

Serdeczne podziękowania za organizację zawodów kierujemy do Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pana płk. Marka Gmurskiego.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk, Kornel Wiśniewski [MAGAZYN DRAWSKI]