Pałac, który do tej pory pełnił funkcję Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, teraz może stać się miejscem, gdzie osoby starsze, niepełnosprawne oraz wymagające całodziennej opieki mogłyby znaleźć pomoc, skorzystać z porady lekarza lub rehabilitanta, a także wziąć udział w warsztatach, szkoleniach itp. To będzie całodobowy ośrodek dla seniorów.

Oficjalne podpisanie protokołów odbyło się właśnie w głównym budynku w dniu dzisiejszym przez starostę drawskiego Stanisława Cybulę oraz Wojewódzkiego Komendanta OHP w Szczecinie Tomasza Namiecińskiego.

Jak informuje Starosta Drawski - Stanisław Cybula, pierwsi lokatorzy wprowadzą się już prawdopodobnie w 2022 roku. Koszt adaptacji wszystkich obiektów do potrzeb przewidzianych w projekcie będzie wstępnie kosztować ponad 7 milionów złotych. Środki na ten cel mają być uzyskane z pomocy rządowej. Dodał również że obiekty zostały przekazane całkowicie nieodpłatnie.Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski