W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie trwa spotkanie Prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka z żołnierzami polskimi i amerykańskimi , którzy brali udział w ćwiczeniu Defender Europe Plus.

Prezydent Andrzej Duda "... Bardzo chciałem podziękować dowództwu poligonu w Drawsku, za to, że zostały zachowane normy przeciwepidemiczne. Dziękuję także dowódcom i żołnierzom, którzy bezpośrednio brali udział w ćwiczeniu Defender Europe 20 Plus ..."

Plany wzmacniające nasze bezpieczeństwo zostały przez NATO zatwierdzone
Prezydent powiedział, że przyszła oficjalna wiadomość z kwatery głównej NATO, że plany GRP, czyli plany tzw. stopniowej odpowiedzi dla Polski i państw bałtyckich wzmacniające nasze bezpieczeństwo i system obronny zostały sojuszniczo zatwierdzone. "...- Cieszę się z tego bardzo, bo to ostateczne wojskowe, można powiedzieć, techniczne zatwierdzenie politycznych decyzji, które były podjęte w czasie ostatniego szczytu NATO w Londynie w grudniu 2019 roku - stwierdził Andrzej Duda.Po spotkaniu z żołnierzami Prezydent Polski uda się również na spotkanie z mieszkańcami Drawska Pomorskiego. - Prezydent Polski Andrzej Duda ponownie w Drawsku Pomorskim

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] Zdjęcia: st. chor. sztab. Marcin Czerwiński oraz [MON]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.