31 – letni mężczyzna, mieszkaniec Białogardu decyzją drawskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy za czynną napaść na funkcjonariuszy, nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej i kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi.

W nocy około godziny 03:20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim w trakcie patrolowania ulicy Starogrodzkiej w Drawsku Pom. zauważyli Mercedesa bez tylnej tablicy rejestracyjnej, którym podróżowało trzech mężczyzn.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyspieszając i jadać środkiem jezdni, celowo zajeżdżając drogę policjantom. Radiowóz wyprzedził Mercedesa próbując zmusić go do zatrzymania.
W pewnym momencie kierujący mężczyzna gwałtownie skręcił w lewo, uderzając swoim samochodem w policyjny radiowóz i usiłując zepchnąć go z drogi do rowu.W wyniku zderzenia Mercedes odbił się od radiowozu i wpadł do rowu.

Trzej mężczyźni podjęli próbę ucieczki z samochodu, jednakże zostali natychmiast zatrzymani przez policjantów.

Wczoraj drawski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 31 – letni mieszkaniec Białogardu, który podejrzewany jest także o prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem narkotyków, odpowie przed sądem za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi.

Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany, a za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

Tekst: sierż. sztab. Karolina Żych Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]