Policjanci drawskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, w tym Grupa Speed, prowadzili działania „Prędkość” mające na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drodze krajowej nr 10, znajdującej się na terenie naszego powiatu.

Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Każdego dnia policjanci „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze.

W ciągu jedynie 24 godzin funkcjonariusze ujawnili 16 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych na jednej z kaliskich dróg.

Rekordzista, 65 – letni mężczyzna, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 105 km/h!

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jego prawo jazdy zostało przez funkcjonariuszy zatrzymane.


Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków na drodze tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Tekst: sierż. sztab. Karolina Żych Zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.