Tradycyjnie jak po każdych świętach i długich weekendach zapytaliśmy rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim o krótkie podsumowanie wydarzeń w naszym mieście i powiecie. Święta przebiegały raczej spokojnie i nie zanotowano większych nieprzyjemnych zdarzeń. Lany poniedziałek tak jak i w zeszłym roku przebiegł bez interwencji policji.
Pozostałe odnotowane wydarzenia:
- kolizje drogowe - 4
- zatrzymano 3 kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu z czego rekordzista miał 2,35 promila alkoholu.
- zatrzymano również 2 motorowerzystów tu rekord wynosił 2,45 promila alkoholu
- zatrzymano również jednego rowerzystę który w wydychanym powietrzy miał 2,2 promila
- do kontroli również zatrzymano jednego kierowcę samochodu  z zakazem prowadzenia pojazdów i jednego rowerzystę który posiadał również zakaz jazdy rowerem.
- zanotowano 18 rodzinnych interwencji domowych oraz 2 interwencje w związku sąsiedzkich  nieporozumień.

Tekst Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

Z POLICYJNEJ KRONIKI:

Zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej.

Drawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wręczył im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę bez prawa jazdy i przekroczenie prędkości.
To była pierwsza kontrola przeprowadzona dzisiejszego ranka przez patrolujących krajową 20-tkę policjantów drawskiego ruchu drogowego.
W okolicy miejscowości Rakowo, znajdującej się na granicy powiatów drawskiego i szczecineckiego stwierdzili, że jadący przed radiowozem bus ma zbyt dużą prędkość. Jak pokazał wideo rejestrator jego prędkość przekraczała tą dozwoloną o 44 kilometry. Policjanci udali się za renault i zatrzymali go do kontroli drogowej.
Okazało się, że kierowca nie miał również przy sobie prawa jazdy, chociaż realizował usługę przewozu osób i na „pokładzie” miał trzech pasażerów.
31-letni mieszkaniec gminy Szczecinek nie był zadowolony z nałożonego na niego - w związku z popełnionymi wykroczeniami mandatu i punktów karnych. Zaproponował więc swój sposób na załatwienie tej sprawy a mianowicie 50 złotych dla każdego funkcjonariusza.
Policjanci wielokrotnie informowali 31-latka, że to co próbuje zrobić jest przestępstwem, jednak mężczyzna postawił na swoim i 100 złotowy banknot włożył w notatnik jednego z nich.
Kierowca renaulta został zatrzymany a ponieważ do przestępstwa doszło na terenie powiatu szczecineckiego został przekazany miejscowym policjantom.
Już usłyszał zarzut wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.
31-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Na zakazie, po pijaku jechał na kradzionym rowerze.

Drawscy policjanci zatrzymali 31-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie, mimo sądowego zakazu jechał na rowerze. Rowerzysta został ujęty przez mężczyznę, któremu ukradł rower, na którym jechał.
Wczoraj drawscy policjanci otrzymali telefoniczną informację, że 63-letni mieszkaniec Drawska Pomorskiego wraz ze swoim znajomym ujął sprawcę kradzieży roweru.
Jak się okazało jednoślad był własnością 63-latka, który na własne oczy widział jak nieznajomy wsiada na jego rower i odjeżdża. Mężczyźni podjęli pościg za uciekinierem,
który po jakimś czasie porzucił rower i dalej uciekał pieszo. Ostatecznie wpadł w ręce ścigających go a następnie w ręce mundurowych.
Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że 31-latek jest nietrzeźwy, co potwierdziło badanie alkotestem, określając poziom stężenia alkoholu w jego organizmie na ponad 2 promile.
Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się również, że mężczyzna posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia rowerów.
Rowerzysta został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kradzieży mienia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, zarzut naruszenia sądowego zakazu za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz zarzut prowadzenia roweru w stanie nietrzeźwości. Za to wykroczenie sprawcy grozi kolejny sądowy zakaz oraz kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

INFO [KPP Drawsko Pomorskie]
 

REKLAMA: