Dzisiaj w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim spotkała się z dziećmi w "letniej czytelni pod chmurką" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Funkcjonariuszka drawskiej komendy zajmująca się na co dzień profilaktyką dzieci i młodzieży, uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym pn. „Policja czyta dzieciom”, które zorganizowane zostało przy Bibliotece Miejskiej w Drawsku Pomorskim. Dzieci chętnie wysłuchały czytane bajeczki i ochoczo uczestniczyły w pogadance na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w trakcie zbliżających się wakacji.

Takie działania mają na celu nie tylko przypomnienia maluszkom ogólnych zasad bezpieczeństwa na drodze i podwórku, ale także przypominanie dorosłym jak ważną rolę spełnia czytanie, w wychowaniu najmłodszych na zdrowego emocjonalnie, kulturalnego, praworządnego i mądrego człowieka. Dzieci, dzięki systematycznym spotkaniom z funkcjonariuszami pamiętają, że policjant nie tylko stoi na straży prawa lecz także jest ich przyjacielem, do którego zawsze mogą zwrócić się z problemem.

Tekst i zdjęcia: st. sierż. Karolina Żych