Płk Terry R. TILLIS pod koniec lipca br. został mianowany nowym dowódcą 2 Brygady 3 Dywizji Piechoty SZ USA. To właśnie żołnierze 2 Brygady realizowali swoje szkolenie na poligonie drawskim w ramach ćwiczenia DEFENDER EUROPE 20+.

I właśnie m.in. na ten i inne tematy rozmawiali ze sobą Komendant CSWL Drawsko płk. Marek GMURSKI i płk TILLIS. Spotkanie odbyło się w niedzielę (2 sierpnia) w kancelarii komendanta poligonu drawskiego.

Jednym z ważniejszych tematów omawianych podczas spotkania była również współpraca pomiędzy wojskami polskimi i amerykańskimi.Obaj dowódcy podkreślili, że oparta jest ona na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Dodatkowo poruszono kwestie związane z kolejnymi rotacjami i szkoleniem wojsk amerykańskich na poligonie drawskim w najbliższych miesiącach.

Na zakończenie spotkania płk GMURSKI przekazał na ręce Dowódcy 2 Brygady album o poligonie drawskim.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.