Polska wchodzi w trzeci etap zmniejszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Od dzisiaj, 18 maja dozwolona jest organizacja m.in. kin plenerowych oraz samochodowych.

Dlatego też Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim postanowił zaprosić Was do plenerowego kina samochodowego.

Specjalne seanse w Parku Chopina odbędą się 29 i 30 maja, a godziny seansów i ceny biletów podamy wkrótce.

Już teraz zaplanujcie sobie czas wolny i auto.

Poniżej wytyczne, jakie będą obowiązywały podczas imprezy:
  • Widzowie powinni pozostawać w bezpiecznej od siebie odległości, zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia lub Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przepisami prawa. Zostaną wyznaczone strefy parkowania
  • Każdy z widzów przed, w trakcie, jak również po pokazie, musi pozostać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu. Dopuszczalny jest tylko i wyłącznie ruch pieszy w przypadku konieczności skorzystania z toalety. W przypadku kolejki do sanitariatów osoby muszą zachować 2-metrowy dystans od siebie. Liczba osób w sanitariacie jednoczasowo odpowiada połowie urządzeń przeznaczonych do skorzystania.
  • Wszelkie ewentualne dodatkowe usługi na terenie kina, w tym również w ramach gastronomii, o ile będą dozwolone, powinny być dostarczane do pojazdu przez obsługę kina bez możliwości opuszczenia pojazdu przez widzów.
  • Widzowie będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem. Posiadanie środków ochronnych będzie kontrolowane na etapie wjazdu na teren kina samochodowego.  • Dopuszczane będą tylko samochody osobowe, a liczba osób w samochodzie powinna być zgodna z obowiązującymi w danym momencie normami – obecnie nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących; wszystkie osoby nie zamieszkujące wspólnie, zobowiązane są do zakrycia ust i nosa w czasie przebywania w samochodzie.
  • Każdy uczestnik pokazu przy wjeździe na teren kina samochodowego (za zgodą) zostanie poddany bezdotykowemu mierzeniu temperatury. W przypadku stwierdzania u któregoś z uczestników pokazu temperatury powyżej 37 stopni Celsjusza, osoba taka wraz ze współpasażerami nie będzie mogła uczestniczyć w pokazie i nie zostanie wpuszczona na teren kina.
  • Organizator zapewni zakup biletów poprzez płatność zbliżeniową.
  • Obszar kina samochodowego zostanie wydzielony w sposób umożliwiających zachowanie na jego terenie ww. zasad.


  ! Czekamy na Wasze informacje
  magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
  Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.