PKS Złocieniec wprowadził na stacji paliw możliwość tankowania Adblue wprost z dystrybutora. Wysoka jakość AdBlue, gwarantuje mniejsze zużycie paliwa i chroni środowisko naturalne.

AdBlue to płyn oczyszczający spaliny, stosowany w wysokoprężnych silnikach diesla najnowszej generacji. Niewielka ilość płynu AdBlue jest wtryskiwana do spalin w układzie wydechowym. Pod wpływem wysokiej temperatury i mocznika szkodliwe tlenki azotu zmieniają się w amoniak i dwutlenek węgla. Spaliny trafiają następnie do układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), w którym większość tlenków azotu zamienia się w nieszkodliwy azot i wodę.

Korzyści ze stosowania AdBlue:
Głównym zadaniem i celem jest oczywiście zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska oraz spełnianie aktualnych norm unijnych dotyczących emisji gazów. Przy optymalnym ustawieniu silnika, AdBlue pozwala także na obniżenie zużycia paliwa o 5%, a także zmniejsza poziom awaryjności pojazdów. Dodatkowo, kierowcy z samochodami wyposażonymi we wtrysk AdBlue mogą liczyć na zniżki w podatkach i opłatach drogowych w Europie.

Promocja dla stałych klientów!!!
Klienci, którzy posiadają kartę rabatową paliwową zatankują do końca kwietnia Adblue w cenie 1 zł za litr.