Z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało pikniki militarne w całej Polsce. W ponad 30 miejscowościach odbyły się pikniki pod hasłem „Zostań żołnierzem RP".

Można tam było zobaczyć sprzęt wojskowy oraz występy artystyczne i dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej.

W naszym regionie piknik pn. „Zostań żołnierzem” został zorganizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbył się 15 sierpnia 2021 roku w godzinach 11:00 -18:00 w Lasku Arkońskim w Wierzchowie, gdzie swoje stoisko promocyjne zaprezentowała również Gmina Drawsko Pomorskie.

Na stoisku dzieci mogły pokolorować rysunki w tematyce wojskowej za pokolorowaną pracę otrzymywały gadżet promocyjny gminy. Zainteresowanie było duże, a kolejka do stolika długa. Dzieci cieszyły się z otrzymanych prezentów a pracownicy urzędu mogli promować naszą gminę w rozmowach z gośćmi i turystami, którzy przybyli na piknik.Na wydarzeniu można było obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt militarny, porozmawiać z żołnierzami o ich pracy, spróbować wojskowej grochówki. Organizatorzy Pikniku zadbali o liczne atrakcje dla każdego a szczególną radość miały dzieci dla których atrakcji było co nie miara. Był też przelot samolotów Su 22.

Była to wspaniała okazja do przyjrzenia się bliżej wyposażeniu polskiej armii i pracy żołnierzy.!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY