W dniu wczorajszym (17.12.2016r) dokładnie o godzinie 12.00 w zabytkowym kościele w Mielenku Drawskim odprawiono uroczystą mszę świętą której przewodził JE ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk – biskup pomocniczy diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.

Była to pierwsza msza święta w tym kościółku pw. Matki Bożej Królowej Polski podczas której kościół został poświęcony po tym jak przeszedł gruntowny remont.

Przypomnijmy że kościół został remontowany przeszło ponad dwa lata a prace rozpoczęły się od wieży która groziła zawaleniem. W obecnej chwili można powiedzieć że jest to najpiękniejszy odrestaurowany zabytek w Powiecie Drawskim a może i w całym Zachodniopomorskim województwie. Są również głosy że to zabytek o unikalnej konstrukcji szachulcowej rzadko spotykany już w naszych czasach.

Jak podają oficjalne źródła koszt prac remontowo-konserwatorskich to ponad milion złotych które pochodziły z rożnych źródeł finansowania o których mówił i jednocześnie dziękował ks. Piotr Jesionowski po odprawionej mszy.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]