Uwaga kierowcy – z dniem 1 czerwca, po przeglądzie technicznym parkomatów, w Drawsku Pomorskim z powrotem zaczyna obowiązywać strefa płatnego parkowania. Dotyczy ona następujących obszarów miasta: Placu Konstytucji, ulicy Sybiraków, odcinka ulicy Józefa Piłsudskiego, odcinka ulicy 4 Marca oraz odcinka ulicy Ratuszowej.

Opłaty wymagane są jedynie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 18.00. W razie braku ich uiszczenia kierowcy muszą się liczyć z koniecznością zapłacenia kary w wysokości 20 lub 50 złotych, w zależności od tego, w jakim czasie zostanie ona uiszczona.

Pe opłaty za parkowanie przedstawiają się następująco:. za pierwsze 20 minut płacimy 0,50 zł, za pierwszą godzinę 1,50 zł, za drugą 1,80 zł, za trzecią 2,10 zł, a za czwartą i każdą kolejną 1,50 zł. Opłacenie czasu postoju następuje proporcjonalnie do wartości użytej w tym celu monety lub monet z zastrzeżeniem opłaty minimalnej. Automaty parkingowe nie wydają reszty. Ważne jest, aby wykupiony w automacie bilet parkingowym umieszczony był za przednią szybą, wewnątrz pojazdu, w sposób umożliwiający odczytanie bez jakichkolwiek wątpliwości jego treści.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.