Drawscy policjanci przeprowadzili wczoraj zajęcia w miejscowym przedszkolu przy ul. Chrobrego. Spotkanie dotyczyło głównie bezpieczeństwa w ruchu drogowym ale maluchy miały również okazję zobaczyć, na czym polega praca technika kryminalistyki.

Po raz kolejny do zajęć edukacyjnych policjanci wykorzystali mini miasteczko ruchu drogowego. Dzieci miały okazję zobaczyć i przećwiczyć praktycznie dlaczego należy pamiętać o dokładnym rozejrzeniu się zanim wejdziemy na przejście i dlaczego ważne jest aby pamiętać, że zawsze najpierw patrzymy w lewą a dopiero potem w prawą stronę. Maluchy poznały również zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię gdzie umieszczona jest sygnalizacja świetlna.

Mundurowi przypomnieli również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem i obowiązku umieszczania małych pasażerów w fotelikach oraz o posiadaniu elementów odblaskowych gdy po zmroku poruszamy się poza terenem zabudowanym.

W drugiej części spotkania z policjantami przedszkolaki poznały kulisy pracy technika kryminalistyki. Maluchy mogły zobaczyć co technik ma w swojej „magicznej” walizce i jak te przedmioty pomagają mu w codziennej pracy. Każdy chętny przedszkolak mógł również zobaczyć jak wygląda odcisk jego dłoni odbity na kartce papieru.

Dzieci w zamian za przygotowane zajęcia wręczyły mundurowym własnoręcznie przygotowane laurki oraz zaśpiewały piosenkę o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

Podobne zajęcia odbyły się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim.

INFO [KPP Drawsko Pomorskie]