W sobotę drawska biblioteka zorganizowała „Noc Bibliotek” pod hasłem "Noc z mitologią". Zajęcia poprowadził zaproszony gość - Dariusz Rekosz, autor książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.

Pisarz jest również animatorem kultury, twórcą scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonistą. W trakcie warsztatów uczestnicy poznawali nie tylko greckich bogów, ale także wzięli udział w wielu ciekawych konkursach, rywalizując zarówno w grupach jak i indywidualnie.

W przerwie na dzieci czekał słodki poczęstunek, a na koniec odbyły się wspólne tańce. Każdy uczestnik otrzymał od prowadzącego upominek książkowy.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek, jak również ukazująca je jako otwarte instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Ogród książki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY