W tym roku drawska Biblioteka zorganizowała Noc Bibliotek pod hasłem "Noc detektywów".

Zajęcia prowadził gość - Dariusz Rekosz, autor książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. Pisarz jest również animatorem kultury, twórcą scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonistą.

Chcieliśmy, aby spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak wysłać zaszyfrowaną wiadomość, brali udział w wielu ciekawych konkursach, rywalizując zarówno w grupach jak i indywidualnie. Na koniec odbyły się nawet wspólne tańce. Obecne na spotkaniu dzieci i młodzież oceniły je jako bardzo wysoko - relacjonuje Magdalena Lekka z drawskiej biblioteki.Wcześniej Dariusz Rekosz spotkał się również z dorosłymi czytelnikami prezentując im 50 zakazanych książek.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek, jak również ukazująca je jako otwarte instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski