20 października br. w sali widowiskowo – kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbył się V turniej wiedzy „NAJLEPSZY Z 10” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Złocieńcu. Do konkursu zgłosiło się Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu.

Szkoły wytypowały po 5 zawodników, którzy przystąpili do turnieju. Nieco stremowani zawodnicy wchodząc na scenę zajęli wylosowane wcześniej stanowiska. Przed rozpoczęciem turnieju zostali jeszcze raz zapoznani z regulaminem oraz zasadami gry.

Pytania zostały przygotowane głównie z myślą o gimnazjalistach i obejmowały bardzo różne dziedziny wiedzy - poprzez geografię, historię, literaturę czy matematykę aż do informacji z życia codziennego. Błędna odpowiedź lub jej brak skutkowały utratą „szansy”, czyli kolorowego plastikowego klocka. W ten sposób wyłoniliśmy trójkę finalistów, którzy zyskując nowe „szanse” nadal musieli zmagać się z pytaniami.

Po pełnej emocji rywalizacji zwycięzcami okazali się:

  1. HANIA PRZESZŁOWSKA – nagroda główna – tablet
  2. ANIA PANAS – II finalistka – nagroda – słuchawki
  3. MARTYNA BARTKUS - III finalistka – nagroda – słuchawki

Pozostali zawodnicy to:

  • ALICJA BYSZEWSKA
  • MACIEJ DOLATA
  • BASIA HOŁUBCZAT
  • MICHAŁ KOWALEWSKI
  • ADA SKONECZNY
  • ERYK ZACHARZEWSKI
  • DOMINIKA ŻUREK

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, wejściówki do kina na wybrany przez siebie film oraz „kulturalne” reklamowe torby.

Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania turnieju i już zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Szczególne podziękowania dla Pani Darii Adach oraz Pani Anny Lipskiej za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do turnieju na etapie szkolnym.

Dziękujemy Burmistrzowi Złocieńca Panu Krzysztofowi Zacharzewskiemu za ufundowanie nagrody głównej dla zwycięzcy turnieju. Podziękowania składamy również dla Starostwa Powiatowego za ufundowania drugiej i trzeciej nagrody w ramach realizacji zadań MiPBP w Drawsku Pom.

Tekst i zdjęcia: Sebastian Kuropatnicki