Zakończyły się prace związane z posadowieniem i przyłączeniem kontenera sanitarnego na terenie przystani kajakowej przy ulicy Staszica. Inwestycja została sfinansowana przez Gminę Drawsko Pomorskie oraz Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Całkowity koszt realizacji zadania zamknął się kwotą 82 174,01 złotych.

Turystyka kajakowa to jeden z popularniejszych pomysłów na zwiedzanie gminy Drawsko Pomorskie. Dlatego od kilku lat drawski ratusz podejmuje działania by miłośnicy turystyki wodnej znaleźli u nas jak najlepsze warunki do aktywnego spędza czasu wolnego. W roku ubiegłym zrealizowany został projekt mający na celu doposażenie przystani kajakowej przy ulicy Staszica w elementy małej architektury, a w nowym sezonie do dyspozycji turystów zostanie oddany kontener sanitarny, który znacząco poprawi komfort kajakarzy spływających rzeką Drawą.

Kontener wyposażony jest w prąd oraz przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne. Znajdują się w nim dwie toalety wraz z kabinami prysznicowymi, z których na pewno przyjemnie będzie skorzystać po trudach spływu kajakowego. Obiekt będzie również spełniał wymogi użytkowe dla osób niepełnosprawnych.Kajakarstwo ma w Drawsku Pomorskim długą tradycję ponieważ Drawa jest jedną z najpopularniejszych rzek w północno-zachodniej Polsce, którą bardzo chętnie odwiedzają miłośnicy tej formy wypoczynku. Zależy nam by czuli się u nas w pełni komfortowo i wracali do Drawska Pomorskiego, dlatego czynimy co w naszej mocy i inwestujemy w infrastrukturę turystyczną w gminie. Niezmiernie cieszy mnie, że w działania te angażuje się również Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Jest to dla nas bardzo duża pomoc. Dziękujemy. – mówi Krzysztof Czerwiński Burmistrz Drawska Pomorskiego. Wszak nie tylko uroki natury, ale też warunki w jakich przyjdzie nam spędzać urlop decydują o miejscu do którego się wybierzemy. – dodaje. Nie pozostaje zatem nic innego jak poczekać na zniesienie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa i zaplanować urlop w Drawsku Pomorskim. Zapraszamy już dzisiaj.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.