„Z książką przez świat” to myśl przewodnia projektu muralu, który pojawi się na ścianie budynku biblioteki przy ul. Piłsudskiego 12 w Drawsku Pomorskim. Mural będzie ukazywał jak wiele ma do zaoferowania książka, bo to ona właśnie już od setek lat jest w stanie przenieść czytelnika w dowolne miejsce na świecie. Wyobraźnia nie zna granic i to ona jest powodem niesłabnącej popularności książki.

Konkurs
Konkurs na projekt muralu wygrała firma WALLART Tomasz Smieszkoł z Warszawy. Projekt spełniał wymogi formalne i ma duże walory artystyczne. Jego motywy roślinne wpisują mural w otoczenie i nawiązują do idei „Ogrodu książki” – projektu realizowanego przez bibliotekę. Mural ma zachęcać do czytania i tworzyć „magiczną” atmosferę wokół biblioteki.

Technologia
Do wykonania muralu zostaną użyte antysmogowe farby firmy BOYSEN KNOxOUT, nowatorskie farby fotokatalityczne zawierające nanocząsteczki tlenku tytanu. W tej części miasta jest bardzo duży ruch samochodów, korki, zatem również wysoki poziom zanieczyszczeń. A jeden metr kwadratowy muralu pokryty taką farbą oczyszcza powietrze równie skutecznie co jedno dorosłe drzewo.Realizacja
Mural powstanie w ramach realizacji projektu „Ogród książki - miejscem twórczych inspiracji i integracji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa, ze środków gminy Drawsko Pomorskie oraz dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY