2 Brygada Zmechanizowana w swoich szeregach ma nie tylko profesjonalnie wyszkolonych żołnierzy, ale również wybitnych sportowców. Najlepszym tego przykładem jest starszy szeregowy Marcin Wlizło - mistrz Polski Służb Mundurowych w sportach siłowych.

Cały 2016 rok był pasmem sukcesów dla żołnierza złocienieckiej Brygady, a miesiąc wrzesień jako ostatni miesiąc zawodów Strongman był ich zwieńczeniem. Dnia 16 Września w miejscowości Tuszyn odbyły się Mistrzostwa Polski Strongman. Na zawodników czekały bardzo trudne konkurencje. Spacer z 400 kilogramowym nosidłem na dystansie 40 metrów czy wyciskanie jednorącz 100 kilogramowego ciężarka to tylko nieliczne z nich. Starszy szeregowy Marcin WLIZŁO wywalczył bardzo wysokie 3 miejsce wśród siłaczy z całej Polski. Sporty siłowe dla naszego żołnierza to nie tylko hobby ale również sposób na życie. Oddał się swojej pasji całkowicie, a to przynosi niewiarygodne efekty, z których społeczność 2 Brygady Zmechanizowanej jest dumna.

Po zakończeniu zawodów krajowych przyszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności na arenie europejskiej. Dnia 8 października w Słowacji rozegrano zawody o Puchar Europy Strongman. Starszy Szeregowy Wlizło reprezentował nasz kraj razem z trzema innymi zawodnikami. Wyjazd za granicę okazał się ogromnym sukcesem polskiej reprezentacji. Nasi zawodnicy wygrali cztery z sześciu konkurencji. Rywale byli bardzo dobrze przygotowani, ale to nasza ekipa była tego dnia silniejsza. Dzięki ciężkiej pracy i wielkiemu poświęceniu polska reprezentacja stanęła na najwyższym stopniu podium.

Tekst i zdjęcia: por. Paulina POPIEL [2 BZ Złocieniec]

REKLAMA: